Justyna Knosała

Dyżur:

poniedziałki parzyste 11:50-13:20 poniedziałki nieparzyste 10:10-11:40 kontakt wieclawekjustyna(at)gmail.com
Pokój: 3.8

CV:

Urodziła się w 1990 roku w Będzinie. W roku 2009 w swoim rodzinnym mieście ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. M.Kopernika. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Studia ukończyła w 2014 roku, na podstawie pracy dyplomowej na temat macierzyństwa zastępczego uzyskała tytuł magistra prawa. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Sądzie Rejonowym w Będzinie, Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach oraz w Biurze Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach. Była członkinią jedynej w Polsce Sekcji Praw Zwierząt w Studenckiej Poradni Prawnej. Jest aktywnym członkiem pierwszego w kraju Koła Naukowego Praw Zwierząt. Wokół tej tematyki koncentrują się jej główne zainteresowania naukowe, zwłaszcza w zakresie eksperymentów na zwierzętach. W latach 2016-2017 była członkiem Lokalnej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na zwierzętach w Katowicach. Obecnie pracuje w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pełniąc tam funkcję sekretarza Krajowej Komisji Etycznej do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach. Prywatnie miłośniczka kotów i książek. Lubi też spontaniczne wypady na łono natury oraz długie spacery.

 

Kontakt: wieclawekjustyna@gmail.com

 

Historia Tuptusia.

Lord Vader jeszcze kilka miesięcy temu był samotnym, bezdomnym kotem. Mieszkał na wsi, blisko granicy Polski z Białorusią. Nikt go nie chciał, musiał radzić sobie sam, nie mógł dogadać się z tamtejszymi kotami, z którymi był zmuszony toczyć boje o jedzenie i terytorium, co raczej nie leży w jego naturze przymilnego i sympatycznego stworzenia. Na szczęście los sprawił, że nieopodal domu, do którego przychodził najczęściej, ze względu na otrzymywane od gospodyni wsparcie, pojawiła się Pani Doktor Bielska-Brodziak. Poruszona jego niedolą Pani Doktor postanowiła zabrać go stamtąd i poszukać tutaj bezpiecznego domu. Dobrze się złożyło, bo akurat my nosiliśmy się z zamiarem adopcji zwierzaka. Niestety, przybycie kota zbiegło się z przeprowadzką przyszłych opiekunów i musiał on trafić do Hotelu dla zwierząt Raszka, gdzie otrzymał odpowiednią opiekę weterynaryjną, a także wiele troski, która pozwoliła mu się zaaklimatyzować mimo tak diametralnej zmiany miejsca pobytu. Okazał się bardzo otwartym, towarzyskim i garnącym się do kontaktu z ludźmi zwierzęciem. Gdy po kilkunastu dniach trafił już do swojej obecnej rodziny zupełnie zawładnął sercami domowników, stał się ich oczkiem w głowie, pociechą i najwierniejszym przyjacielem. Jest najukochańszym, najmądrzejszym i najpiękniejszym kotem na świecie:) a do tego niezłą gadułą:)  to właśnie stąd wzięło się jego pierwsze imię – charakterystyczne mruczenie i chrypliwe miauczenie wywołało skojarzenie z Lordem Vaderem. Jest on jednak tak kochany i słodki, że jakoś samo powstało jego pieszczotliwe miano Tuptusia:)

 

Obecni opiekunowie mają nadzieję, że sprostali nowemu zadaniu i stworzyli Tuptusiowi bezpieczny dom i sprawili, że jest szczęśliwym kotem. Przynajmniej w połowie tak szczęśliwym, jak oni dzięki niemu.

 

Dziękujemy w imieniu swoim i kocim:) wszystkim ludziom, którzy wspierali Tuptusia, kiedy jeszcze nie miał domu, a przede wszystkim tym, dzięki którym trafił on do nas. Życzymy, aby w Waszym życiu także zagościła radość, która do naszego domu wstąpiła razem z pojawianiem się naszego nowego członka rodziny.

Justyna, Karol i Tuptuś

 

 

Publikacje:

J.Więcławek, Donacja na cele naukowe jako jeden ze sposobów postępowania ze zwłokami zwierząt, Młody Jurysta 2014, numer 3.

O katedrze

Katedra Teorii i Filozofii Prawa początkowo nosiła nazwę Katedry Teorii Państwa i Prawa, a pod obecną nazwą działa od 1989 roku. Od początku jej istnienia do roku 2005 kierował nią prof. dr hab. Józef Nowacki. Od 2005 roku stanowisko to zajmuje prof. dr hab. Zygmunt Tobor.

Aktualnie Katedra zatrudnia kilku pracowników na stanowiskach adiunkt&oac...

» czytaj więcej

Z życia Katedry

 

Uroczystości, spotkania, konferencje, wykłady

» czytaj więcej

Ogłoszenia

ogłoszenia

» czytaj więcej

projekt i wykonanie: p.jakoktochce[at]gmail.com