Ogłoszenia

Spotkanie KN „Prawo i Bioetyka” - 2016-11-02 19:24:50

Serdecznie zapraszamy studentów i wszystkich zainteresowanych na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Koła Naukowego „Prawo i Bioetyka” w środę, 9 listopada, od 16.50 w sali 32 na Wydziale Prawa i Administracji. Tematem tego spotkania będą sztuczna macica i związane z nią problemy bioetyczne.

 

Skoro zapłodnienie udało się przenieść poza ludzki organizm, to może dałoby się to zrobić z ciążą w ogóle? Idea sztucznej macicy, łona niczyjego, nie jest już tylko domeną fantastyki naukowej, ale realnym wyzwaniem dla medycyny. Co za tym idzie - również wyzwaniem dla bioetyki. Do czego może posłużyć to narzędzie? Do ratowania skrajnych wcześniaków? Prowadzenia „poaborcyjnych ciąż”? A może „produkowania ludzi”? Czy dalsze opanowywanie ludzkiej prokreacji przez technologię to na pewno właściwy kierunek? Jeśli też uważacie, że to ciekawe, to zapraszamy Was serdecznie na referat i dyskusję :)

Marek Suska

Katedra Teorii i Filozofii Prawa

Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 11b
40-007 Katowice

pok. 3.6
pok. 3.7 tel. 32 359 13 39
pok. 3.8 tel. 32 359 16 91

O katedrze

Katedra Teorii i Filozofii Prawa początkowo nosiła nazwę Katedry Teorii Państwa i Prawa, a pod obecną nazwą działa od 1989 roku. Od początku jej istnienia do roku 2005 kierował nią prof. dr hab. Józef Nowacki. Od 2005 roku stanowisko to zajmuje prof. dr hab. Zygmunt Tobor.

Aktualnie Katedra zatrudnia kilku pracowników na stanowiskach adiunkt&oac...

» czytaj więcej

Z życia Katedry

 

Uroczystości, spotkania, konferencje, wykłady

» czytaj więcej

Ogłoszenia

ogłoszenia

» czytaj więcej

projekt i wykonanie: p.jakoktochce[at]gmail.com