Ogłoszenia

Wojna z dopalaczami w oczach lekarzy i prawników - 2015-03-27 15:25:21

Serdecznie zapraszamy na pierwsze inauguracyjne spotkanie nowo powstałego Koła Naukowego "Prawo i Bioetyka", które odbędzie się 31.03.2015 r. (wtorek) o godz. 16:00 w sali Rady Wydziału (Wydział Prawa i Administracji UŚ, ul.Bankowa 11B). Gościem specjalnym będzie dr hab. n. hum. Lesław Niebrój, Kierownik Katedry Filozofii i Nauk Humanistycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który przedstawi referat pt. "Nowa wojna narkotykowa - bioetyka wobec problemu dopalaczy". Mamy nadzieję, że będzie on stanowił przyczynek do dyskusji.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem: prawoibioetyka@interia.pl lub przez stronę Koła na portalu Facebook. Plakat informacyjny w zakładce "Do pobrania".

 

Koło Naukowe "Prawo i Bioetyka" powstało w celu rozwijania zainteresowań naukowych z zakresu szeroko rozumianej etyki i bioetyki. Działalność Koła skupia się przede wszystkim na współczesnych problemach bioetycznych (in vitro, klonowanie, inżynieria genetyczna, transplantacja, substancje psychoaktywne). Wszystkich zainteresowanych tematyką gorąco zapraszamy!

Zarząd Koła Naukowego wraz z Opiekunami Naukowymi

Justyna Knosała

Katedra Teorii i Filozofii Prawa

Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 11b
40-007 Katowice

pok. 3.6
pok. 3.7 tel. 32 359 13 39
pok. 3.8 tel. 32 359 16 91

O katedrze

Katedra Teorii i Filozofii Prawa początkowo nosiła nazwę Katedry Teorii Państwa i Prawa, a pod obecną nazwą działa od 1989 roku. Od początku jej istnienia do roku 2005 kierował nią prof. dr hab. Józef Nowacki. Od 2005 roku stanowisko to zajmuje prof. dr hab. Zygmunt Tobor.

Aktualnie Katedra zatrudnia kilku pracowników na stanowiskach adiunkt&oac...

» czytaj więcej

Z życia Katedry

 

Uroczystości, spotkania, konferencje, wykłady

» czytaj więcej

Ogłoszenia

ogłoszenia

» czytaj więcej

projekt i wykonanie: p.jakoktochce[at]gmail.com