Ogłoszenia

VII edycja akcji „Uniwersytet Pomaga” i konferencja „Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt” – zapraszamy do udziału! - 2017-12-05 19:09:29

Zapraszamy do udziału w VII edycji akcji „Uniwersytet Pomaga”. W czasie akcji przy portierni Wydziału Prawa i Administracji UŚ, jak również w siedzibach Okręgowej Rady Adwokackiej, Śląskiej Izby Lekarskiej oraz w kilku śląskich i zagłębiowskich szkołach i kawiarniach udostępnione zostaną puszki kwestarskie i kosze na dary.

 

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału zbiórce pieniężnej lub przekazania karmy dla psów i kotów, makaronów, kasz i innych suchych produktów, zabawek dla zwierząt, jak również koców, kołder, poduszek i innych materiałów mogących służyć jako materiał dociepleniowy do kojców czy posłanie. Zbiórka trwa do 18 grudnia 2017 roku.

 

Środki i dary uzyskane podczas zbiórki zostaną przekazane schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu, prowadzonemu przez organizację „Nadzieja na dom”.

 

 

Ponadto dnia 18 grudnia 2017 roku o godzinie 9:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b) odbędzie się już po raz szósty konferencja pt. „Dzień Edukacji na Rzecz Zwierząt”. Uczestnicy – licealiści śląskich liceów ogólnokształcących oraz studenci Uniwersytetu Śląskiego będą mieli możliwość zapoznania się z problematyką prawnej ochrony zwierząt.

 

W czterech blokach tematycznych: zwierzęta w rozrywce, zwierzę jako obiekt doświadczeń, zwierzę w szponach przemysłu oraz los zwierząt domowych, goście specjalni konferencji oraz członkowie pierwszego w Polsce Koła Naukowego Praw Zwierząt przybliżą najistotniejsze kwestie związane m.in.: z przemysłową hodowlą zwierząt, wykorzystywaniem ich w cyrkach i produkcji odzieży, dokonywaniem na nich doświadczeń naukowych, a także problemem znęcania się nad zwierzętami i ich bezdomnością.  

 

Na zakończenie konferencji, podobnie do lat ubiegłych współpracująca z Kołem Naukowym Praw Zwierząt organizacja Klub Gaja przeprowadzi happening w ramach ogólnopolskiej kampanii „Jeszcze żywy karp”. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na istotny problem niehumanitarnego traktowania karpi, szczególnie w okresie przedświątecznym.

 

 

Zapraszamy serdecznie!

Justyna Knosała

Katedra Teorii i Filozofii Prawa

Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 11b
40-007 Katowice

pok. 3.6
pok. 3.7 tel. 32 359 13 39
pok. 3.8 tel. 32 359 16 91

O katedrze

Katedra Teorii i Filozofii Prawa początkowo nosiła nazwę Katedry Teorii Państwa i Prawa, a pod obecną nazwą działa od 1989 roku. Od początku jej istnienia do roku 2005 kierował nią prof. dr hab. Józef Nowacki. Od 2005 roku stanowisko to zajmuje prof. dr hab. Zygmunt Tobor.

Aktualnie Katedra zatrudnia kilku pracowników na stanowiskach adiunkt&oac...

» czytaj więcej

Z życia Katedry

 

Uroczystości, spotkania, konferencje, wykłady

» czytaj więcej

Ogłoszenia

ogłoszenia

» czytaj więcej

projekt i wykonanie: p.jakoktochce[at]gmail.com