Ogłoszenia

24 kwietnia - seminarium i otwarty wykład prof. Matczaka - 2018-04-16 13:33:27

Katedra Teorii i Filozofii Prawa WPiA UŚ serdecznie zaprasza na wykład prof. Marcina Matczaka pt. „Polska praworządność na rozdrożu”, poświęcony bieżącym polskim problemom ustrojowym. 24 kwietnia (wtorek), godzina 15.30, aula nr 6. Czekamy na Was :)

 

Jednocześnie przypominamy, że w tym samym dniu, o 13.30 odbędzie się seminarium katedry, na którym gościć będziemy prof. Matczaka. Tekst, będący przedmiotem dyskusji, można otrzymać po napisaniu maila na adres kobylinski.konrad@gmail.com.

 

Marcin Matczak – teoretyk prawa, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista w zakresie wykładni prawa i sądowego stosowania prawa, autor między innymi monografii „Summa iniuria. O błędzie formalizmu w stosowaniu prawa”. Radca prawny. Popularyzator wiedzy o prawie, uczestnik wielu debat telewizyjnych i autor tekstów publikowanych w „Tygodniku Powszechnym” i na portalu „Verfassungsblog. On Matters Constitutional”.

 

Marek Suska

Katedra Teorii i Filozofii Prawa

Wydział Prawa i Administracji
Uniwersytet Śląski
ul. Bankowa 11b
40-007 Katowice

pok. 3.6
pok. 3.7 tel. 32 359 13 39
pok. 3.8 tel. 32 359 16 91

O katedrze

Katedra Teorii i Filozofii Prawa początkowo nosiła nazwę Katedry Teorii Państwa i Prawa, a pod obecną nazwą działa od 1989 roku. Od początku jej istnienia do roku 2005 kierował nią prof. dr hab. Józef Nowacki. Od 2005 roku stanowisko to zajmuje prof. dr hab. Zygmunt Tobor.

Aktualnie Katedra zatrudnia kilku pracowników na stanowiskach adiunkt&oac...

» czytaj więcej

Z życia Katedry

 

Uroczystości, spotkania, konferencje, wykłady

» czytaj więcej

Ogłoszenia

ogłoszenia

» czytaj więcej

projekt i wykonanie: p.jakoktochce[at]gmail.com